Michael Nicholson’ın öyküsü Pera Sinema’da

Michael Nicholson’ın öyküsü Pera Sinema’da

İngiliz savaş muhabiri Michael Nicholson’ın gerçek öyküsünü anlatan 'Saraybosna'ya Hoşgeldiniz' bugün 19.00'da Pera Sineması'nda.

İngiliz savaş muhabiri Michael Nicholson’ın gerçek öyküsü 'Saraybosna'ya Hoşgeldiniz!' bugün 19:00'da Pera Sineması’nda gösterilecek. 

Michael Winterbottom imzalı Saraybosna’ya Hoşgeldiniz, İngiliz savaş muhabiri Michael Nicholson’ın gerçek öyküsünü anlatıyor. Michael’ın hayatı, Amerikalı muhabir Flynn ile beraber, Saraybosna’daki çatışmaların ortasında yaşam mücadelesi veren bir yetimhane dolusu çocuğun haberini yapmasıyla değişir. Henderson, yasaları çiğnemek ve mesleğini tehlikeye atmak pahasına bu çocukların hayatına müdahil olmayı seçer. Bir savaş muhabirinin tehlikeli yolculuğu, bir çocuğun umut dolu yolculuğuna evrilir. Filmin, işgal bittikten sadece birkaç ay sonra yerinde çekilmiş olması ve araya giren gerçek haber görüntüleri, gerçeklik payını katbekat arttırıyor.

1997’de çekilen filmin oyuncu kadrosunu ise Stephen Dillane, Woody Harrelson ve Marisa Tomei oluşturuyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net