AMATEM’e yatmak için 1 kişiyi rehin aldı

AMATEM’e yatmak için 1 kişiyi rehin aldı

İstanbul Maltepe’de 1 kişiyi rehin alan Erkan Doğru, eylemi AMATEM’e yatmak için gerçekleştirmiş. 

İstanbul Maltepe’de benzin istasyonuna gelen Erkan Doğru, elindeki bıçakla istasyon çalışanını rehin aldı. Erkan Doğru'nun Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma Tedavi ve Eğitim Merkezi'ne (AMATEM) yatmak için eylemi gerçekleştirdiği öğrenildi.

Olay saat 00.00 sıralarında Maltepe Altayçeşme Mahallesi Bağdat Caddesi üzerinde bulunan benzin istasyonunda meydana geldi. Erkan Doğru adlı bir kişi elindeki bıçakla benzin istasyonunda kasiyer olarak çalışan Erkan Bal'ı rehin aldı. 

Doğru çalışanlardan polisi aramasını istedi. Bu sırada kasiyer bir anlık boşluktan faydalanarak kasanın olduğu tezgahın üzerinden atlayarak kaçmayı başardı. Olay yerine gelen polisler alınan çevre güvenliğinin ardından Doğru ile konuşarak ikna etmeye çalıştı ve benzin istasyonuna müzakereci polis istendi. İstasyona gelen müzakereci polis, Erkan Doğru adlı kişiyi bir saatlik konuşmanın ardından ikna etti. 

Doğru olay yerine gelen ambulansta yapılan sağlık kontrolünün ardından Maltepe Cumhuriyet Polis Merkezi'ne götürüldü. Polis olayla ilgili inceleme başlattı. 

Erkan Doğru'nun Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma Tedavi ve Eğitim Merkezi'ne (AMATEM) yatmak için eylemi gerçekleştirdiği öğrenildi. (İstanbul/DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER rehinMaltepeAMATEM