Karlov suikastında 1'i polis memuru, 2 kişi tutuklandı

Karlov suikastında 1'i polis memuru, 2 kişi tutuklandı

Rusya Büyükelçisi Karlov'un öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında biri polis memuru, iki kişi tutuklandı.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un silahlı saldırıda öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında mahkemeye çıkarılan biri polis memuru 2 kişi, terör örgütü üyeliği suçundan tutuklandı.

Sputnik'in haberine göre, Büyükelçi Karlov'un silahlı saldırı sonucu öldürülmesiyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltında bulunan Polis Memuru Sercan Başar, Esnaf Enes Asım Silin, Avukat Serkan Ö., Polis Memuru Hasan T. ve Akademisyen Abdulkadir Ş., Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince adliyeye getirildi.

Akademisyen Abdulkadir Ş. savcıya ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

Savcıya ifade veren şüphelilerden Polis Memuru Sercan Başar ile Esnaf Enes Asım Silin, tutuklama istemiyle, Avukat Serkan Ö. ve Polis Memuru Hasan T. ise adli kontrol talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildiler. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce sorgulanan şüpheliler Sercan Başar ile Enes Asım Silin, "FETÖ" üyesi oldukları suçlamasıyla tutuklanarak Sincan Cezaevi'ne gönderilirken, Serkan Ö. ve Hasan T. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar. (HABER MERKEZİ)
 

www.evrensel.net