Senkromeç işçileri üretimi durdurdu

Senkromeç işçileri üretimi durdurdu

Senkromeç’te yeni işten çıkarmaların yaşanması ve maaşların yatırılmaması üzerine işçiler üretimi durdurdu.

İzmir’in Çiğli ilçesindeki organize sanayi bölgesinde kurulu olan ve Birleşik Metal İş Sendikası İzmir Şubesi’nin örgütlü olduğu Senkromeç’te işçi kıyımı sürüyor. Son olarak bugün 33 işçinin işine daha son verildi. 

İşçilerin ücretlerin ödenmemesi, ham madde temininde yaşanan sıkıntılar, üretim için gerekli diğer maddelerin tedarik edilmesinde yaşanan problemler nedeniyle üretimin geçtiğimiz yılın 13 Mayıs tarihinde üretimin durduğu fabrika 22 Eylül tarihinde 52 işçinin işine son vererek üretime yeniden başlamıştı ancak fabrikanın içinde bulunduğu ekonomik kriz sürüyor. 

Son olarak 33 kişinin işine son verilmesi ve maaşların yatırılmaması üzerine fabrikanın 4-12 vardiyasında çalışan işçiler, sendikanın şube yöneticilerinin de gelmesiyle birlikte üretimi durdurdu. İşçilerin, fabrika içindeki bekleyişleri sürüyor. Fabrikada, işveren eksik maaşları yatırana ve atılan işçileri geri alanana kadar üretim yapılmayacak. (İzmir/EVRENSEL)

  • İşçilerin fabrika içinde bekleyişleri sürüyor.
Son Düzenlenme Tarihi: 18 Ocak 2017 21:58
www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.