Anayasa görüşmelerinde 2. turun ilk maddesi kabul edildi

Anayasa görüşmelerinde 2. turun ilk maddesi kabul edildi

'Başkanlık sistemi'ni öngören Anayasa değişiklik teklifinde 2. turun ilk maddesi 345 oyla kabul edildi.

AKP ve MHP uzlaşısıyla hazırlanan ve 'Başkanlık sistemi'ni öngören Anayasa değişiklik teklifinde 2. turun ilk maddesi 345 oyla kabul edildi.

1. madde ile yargı yetkisinin bağımsız ibaresinin yanına ‘tarafsız’ ifadesi ekleniyor. Maddenin kabul edilmesinin ardından çalışmalara 30 dakika ara verildi.

Anayasa değişiklik teklifinin 2. tur ilk maddesi oylamasına bir kez daha AKP'lilerin açık oy kullanması damga vurdu. Başta bakanlar olmak üzere AKP'lilerin gizli oy kurallarına riayet etmemesi CHP'li milletvekillerinin tepkisini çekti. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 18 Ocak 2017 22:24
www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Nazmiye erdoğan 9 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Yüksek Seçim Kurulu ne iş yapar Anayasa seçimlerini yapması gerekir ve gvenliği sağlamalıdır sandığın. sayımı kamera önünde hemen yapıp sonucu açıklamalıdır. tek pusula olmalı ve tercih mühür vurulmalı ve öyle kullanılmalıdır. Şimdi seçimin güvenliğini sıra düzenini kim sağlıyor açık ortada bir kutu 10 kişi başında bu ne turşumu kuruyorlar

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.