Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde 'sehven' yanık tedavisi

Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde 'sehven' yanık tedavisi

Bolu’da siğil tedavisi gören bir yurttaş kendisine verilen raporda yanık tedavisi gördüğünü öğrenince Bolu Valiliğine şikayet dilekçesi yazdı.

Bolu’da geçtiğimiz yıl ekim ayı içerisinde Abant İzzet Baysal Üniversitesi İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi ve Plastik Cerrahi bölümlerinde daha önce başka bir hastanede gördüğü siğil tedavisinin ardından muayene olmak için giden 57 yaşındaki İlhan Taşdelen, hastanenin sekreterinden profesörüne kadar tüm personelin cep telefonları ile ilgilenmekten kendisiyle ilgilenmediklerini iddia ederek Bolu Valiliğine şikayet dilekçesi yazdı. Soruşturma sonrasında gelen cevap yazısında “Hastanın yanık tedavisi gördüğü” şeklinde ibarelerin bulunması üzerine şaşkına dönen Taşdelen, Prof. Dr. Metin Görgü imzalı AİBÜ Hastanesi yöneticiliğine yazılan yazının hayal mahsulü, kayıt dışı ve düzmece olduğu iddiasıyla tekrar şikayette bulundu.

GERÇEK 3 AY SONRA ORTAYA ÇIKTI

İddialar üzerine inceleme yapmak üzere görevlendirilen İl Sağlık Müdürü Seraceddin Çom’un valiliğe verdiği yazıda şu ifadelere yer verildi: “Müştekinin İzzet Baysal Devlet Hastanesinde yanık tedavisi gördüğü şeklinde Prof. Dr. Metin Görgü tarafından düzenlenen raporun sehven yazılmış olduğu, bu konuda Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümünde soruşturma başlatıldığından ikinci bir soruşturma açılmasına gerek olmadığı, İlhan Taşdelen’in İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesinde yanık tedavisi görmediği için herhangi bir ücretlendirme yapılmadığı, yapılmayan yanık tedavisi için SGK’den ücret talep edilmediği ve kamu zararının oluşmadığı belirlenmiştir.” (Bolu/EVRENSEL)

www.evrensel.net