Saadet Partisi, Anayasa değişikliğine 'Hayır' diyecek

Saadet Partisi, Anayasa değişikliğine 'Hayır' diyecek

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, olası bir referandumda hayata geçirilmek istenen anayasa değişikliğine 'Hayır' diyeceklerini duyurdu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 'Başkanlık sistemi'ni öngören anayasa değişikliği teklifine 'Hayır' diyeceklerini belirtti.

Saadet Partisi Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendiren Karamollaoğlu, Anayasa değişikliği teklifinde kuvvetler ayrılığı ilkesine özen gösterilmediğini belirterek yetkinin tek elde toplanmasının milli iradenin temsili konusunda sorun yaratacağını belirtti.

Parti olarak değişiklikle ilgili görüşlerini daha önce açıkladıklarını, bu konuda yaptıkları çalışmaları ise Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve ilgi kurumlara gönderdiklerini anlatan Karamollaoğlu, "Teklif, referanduma götürülmeden endişelerimizi doğrular gelişmeler yaşandı. Anayasa değişikliğini içeren teklifin mevcut haliyle referanduma sunulması durumunda, böyle bir teklife destek vermemiz mümkün değil. Biz bunu desteklemeyiz, yani 'hayır' oyu veririz. Sorumluluğumuz buna imkan vermez. Bunun, bugünden bilinmesinde fayda görüyoruz." diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 18 Ocak 2017 16:59
www.evrensel.net