ÖSO yetkilisinden Filistinlilere: Cennette yaşıyorsunuz!

ÖSO yetkilisinden Filistinlilere: Cennette yaşıyorsunuz!

Kudüs’teki bir konferansta konuşan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) yetkilisi İssam Zeytun, Filistinliler tarafından protesto edildi.

Kudüs İbrani Üniversitesi’ndeki bir etkinliğe katılan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) yetkilisi İssam Zeytun, birçok Suriyeli ve Filistinlinin kendilerini hain olarak gördüklerini kaydetti. Sol.org’un aktardığına göre, etkinlik esnasında, İsrail’le işbirliği yapan Suriyelilere tepkilerini gösteren Filistinliler, beklemedikleri bir tepkiyle karşılaştılar. Sloganlarla etkinliğin devam etmesini engelleyen Filistinlilere konuşan Zeytun, “Suriye ile kıyaslandığında cennette yaşıyorsunuz” ifadelerini kullanarak “utanmalısınız” diye bağırdı.

İSRAİL’DEN SURİYE’DE GÜVENLİ BÖLGE İSTEDİ

Zeytun, Suriye’deki çatışmanın ve can kayıplarının boyutları düşünüldüğünde, kimsenin kendisini İsrail’de konuşma yapması ve bu durumu değiştirmeyi istemesi nedeniyle yargılayamayacağını savundu.

Protesto sona erdikten sonra konuşmasına devam eden Zeytun, İsrail’in “muhaliflere” yaptığı tıbbi yardımın, Suriye nüfusunu daha fazla İsrail yanlısı yapmaya yetmediğini söyledi.

Zeytun İsrail’in siyasi düzeyde adımlar atması gerektiğini belirtirken, Suriye’nin güneyinde de bir “güvenli bölge” kurulması gerektiğini ileri sürdü. (DIŞ HABERLER)

Son Düzenlenme Tarihi: 18 Ocak 2017 16:22
www.evrensel.net