Adana’dan milletvekillerine “Hayır” çağrısı

Adana’dan milletvekillerine “Hayır” çağrısı

Adana Emek ve Demokrasi Güçleri, Başkanlık Anayasa değişikliği oylamalarında “Hayır” oyu vermeleri için milletvekillerine mektup gönderdi.

Adana Emek ve Demokrasi Güçleri, mecliste oylanacak olan Başkanlık Anayasa değişikliğine “Hayır” oyu vermeleri için milletvekillerine mektup gönderdi. Cemalpaşa Postanesi önünde bir araya gelen emekçiler adına basın açıklamasını okuyan Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Ahmet Karagöz, millet vekillerinin de içinde bulunduğu meclis işlevsiz hale getirileceğini belirterek milletvekillere “Hayır” oyu verme çağrısında bulundu.  Vatandaşlar milletvekillerine hitaben yazdıkları mektupları postaneden gönderdi.


HALKIN GÜNDEMİ CAN GÜVENLİĞİ VE EKONOMİ

Halkın gündeminin can güvenliği, huzur ve barış olduğunu dile getiren Karagöz, “Ekonomik krizin alametler artarken, huzur ortamı ortadan kalkarken tek bir kişinin hırslarının her şeyin önünde tutulmasının meclisin saygınlığını ortadan kaldıracağını söyledi.Milletvekillerine seslenen Karagöz, tarihin kendi istikbalini değil yurttaşlarının istikbalini korumayı tercih edenleri saygıyla anacağını ifade eden Karagöz, vekillere oy kullanırken mevkilerinin saygınlığına uygun oy kullanmalarını, aksi halde genel seçimlerde ya da referandumda da  “halkın açık oy kullanma hakkı var” denilerek k oy kullanma hakkının ortadan kaldırılacağını dile getirdi. (Adana/EVRENSEL)
 

Son Düzenlenme Tarihi: 18 Ocak 2017 13:27
www.evrensel.net