EMEP: Muhalefeti susturma operasyonları sürüyor

EMEP: Muhalefeti susturma operasyonları sürüyor

Emek Partisi (EMEP) yaptığı yazılı açıklama ile Hatay’daki gözaltı operasyonlarını ve gazetecilerin tutuklamasını kınadı.

Emek Partisi (EMEP) Genel Başkan Yardımcısı Şükran Doğan yaptığı yazılı açıklama ile Hatay’daki gözaltı operasyonlarını ve gazetecilerin tutuklamasını kınadı.

Sabah Antakya, İskenderun ve Samandağ’da HDP, EMEP, SODAP, SYKP gibi siyasi parti, İnsan Hakları Derneği, kitle örgütü ve sendike yönetici ve üyelerinin evleri basılıp, 34 kişinin gözaltına alındığını belirten Doğan: “Gözaltılara gerekçe olarak terör örgütü propagandası gösteriliyor. Gözaltına alınanlar avukatlarıyla görüştürülmüyor, yasal haklarını kullanmalarına engel olunuyor” dedi.

15 Temmuz sonrası ilan edilen OHAL rejimi muhalefete yönelik daha sert müdahaleler ve keyfiyetçi bir yönetimle sürdürülüğünü vurgulayan Doğan şunları söyledi: “Muhalif olan, hükümetin politikalarına itiraz eden, eleştiren, demokratik görüş ve siyaset hakkını kullanmak isteyen herkes bu despotizm ve saldırı dalgasından payını alıyor. Daha dün 6 gazeteci 26 gün gözaltında tutuldu ve üçü, Bakan ve hükümet aleyhine haber yaparak hükümeti küçük düşürdüğü iddiası ile tutuklandı”

Hukuksuzlukların alabildiğine yaygınlaştığı bu süreçte, gündemde olan anayasa değişikliği ile getirilmek istenen tek adam yönetiminin nasıl işletileceğinin açıkça görüldüğünü dile getiren Doğan: “Savaş, kaos, baskı koşullarının devamından fayda uman hükümetin hukuksuz icraatlarını durdurmak partimizin, emek ve demokrasi güçlerinin vazgeçmeyeceği görevi olacaktır. Halkın sesini susturamayacaksınız.Gözaltına alınanlar derhal serbest bırakılsın” dedi. (HABER MERKEZİ)
                        
 

www.evrensel.net