Yarkadaş’dan bir kez daha Mahalli çağrısı

Yarkadaş’dan bir kez daha Mahalli çağrısı

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş bir kez daha Hüsnü Mahalli'nin tahliye edilmesini istedi.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a çağrıda bulunarak, “Hüsnü Mahalli’nin iddianamesi bir an önce hazırlansın. Ve bir an önce tahliye edilsin” dedi.

Yarkadaş, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “Emniyette kurulan sosyal medya takip birimi nerede ise bütün gününü internette kim ne yazdı, ki hangi mesajı attı, kim hangi paylaşımı yaptı bunları tespit etmekle geçiriyor. Ve bu takip sonucu 17 bin 800 kişi hakkında fezleke hazırlanmış. 45 bin 400 kişinin hakkında ise ev adreslerinin tespiti için çalışma yürütülüyor. Bu yaklaşık 62 bin, 63 bin insanın sosyal medyada takip edildiği, onların ne yazdığı tespit etmek anlamına gelir” dedi. Gazeteci Hüsnü Mahalli’nin sağlık durumuna değinen Yarkadaş, şöyle devam etti:

“Sosyal medyada yazıp çizdiklerinden dolayı tutuklanan ve uzun bir süredir tutuklu bulunan ve şuanda da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji servisinde tedavi gören gazeteci arkadaşımız Hüsnü Mahalli’nin durumuna dikkat çekmek istiyorum.

Hüsnü Mahalli’nin sağlıklı koşullarda tedavisi şarttır.

Hüsnü Mahalli ciddi anlamda bir felç riskiyle karşı karşıyadır.

Bu hastalığın tedavi edilebilmesi için kendisine protez desteği de şarttır.

Ancak tutuklu bulunduğu hastane koşullarında bunu sağlayabilmek neredeyse imkansızdır.

Adalet Bakanlığına ve Sayın Bekir Bozdağ’a buradan bir kez daha çağrı yapıyoruz. Hüsnü Mahalli’nin iddianamesi bir an önce hazırlansın. Ve bir an önce tahliye edilsin. Çünkü yargılama sürecinde de ayrı bir garabet vardır.

Burada matbu bir evraktan yapılan alıntı sonucu Hüsnü Mahalli’nin kopyalanmış bir şekilde FETÖ terör örgütünün tutuklusuymuş gibi gösterildiğini görüyoruz.

Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ’dan iki şey talep ediyoruz.

Hüsnü Mahalli’nin iddianamesinin bir an önce hazırlatıp, bir an önce tahliye edilmesini ve kendisinin FETÖ ile hiçbir ilgisi olmadığı halde tutuklanırken FETÖ’ye ilişkin herhangi bir suçlama yöneltilmemesine rağmen Adalet Bakanlığı kayıtlarında ve Silivri Cezaevi kayıtlarındaki bu yanlışlığında düzeltilmesini istiyoruz.”  (ANKA)

 

www.evrensel.net