Öğrencilere karne hediyesi bilim dergisi

Öğrencilere karne hediyesi bilim dergisi

EĞİTİM SEN Çaycuma Temsilciliği öğrencilere karne hediyesi olarak Meraklı Minik, Bilim Çocuk ve Bilim Teknik dergisi dağıttı.Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği yaz tatili öncesinde Çaycuma ve Gökçebey ilçelerindeki okul öncesi ilköğretim ve orta öğretim okullarında okuyan tüm öğrencilere TÜB

EĞİTİM SEN Çaycuma Temsilciliği öğrencilere karne hediyesi olarak Meraklı Minik, Bilim Çocuk ve Bilim Teknik dergisi dağıttı.

Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği yaz tatili öncesinde Çaycuma ve Gökçebey ilçelerindeki okul öncesi ilköğretim ve orta öğretim okullarında okuyan tüm öğrencilere TÜBİTAK’a ait toplam 17 bin adet Meraklı Minik, Bilim Çocuk ve Bilim Teknik dergisini ücretsiz dağıttı.

Sendika olarak, bu tür yayınların öğrencilere ulaşması için bundan sonra da çalışmalarının olacağını belirten Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol, özellikle köy ve kasabalarda okuyan öğrencilerin bilimsel içerikli yayınlarla buluşmasını amaçladıklarını belirtti.  Dağıttıkları dergilerin çocuklar tarafından büyük ilgi gördüğünü belirten Akyol, “Okul öncesi eğitimden yararlanamayan çocuklara Meraklı Minik dergisini ulaştırmak için elimizdeki dergileri köylere götüreceğiz.” dedi. (Çaycuma/EVRENSEL)

www.evrensel.net