SES temsilcisinin evine girip tehdit ettiler

SES temsilcisinin evine girip tehdit ettiler

SES İşyeri Temsilcisi Fahri Demirci’nin evine giren kimliği belirsiz kişiler, Demirci uyurken, banyosundaki duşun başlığını söküp başucuna bıraktı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İşyeri Temsilcisi Fahri Demirci’nin evine giren kimliği belirsiz kişiler, Demirci uyurken, banyosundaki duşun başlığını söküp başucuna bıraktı. Aynı zamanda SES İzmir Şube Denetleme Kurulu Başkanı olan Demirci’nin evine giren kişi ya da kişilerin evdeki başka hiçbir eşyaya dokunmadıkları belirtildi. 

Olay, son çıkan KHK ile Ege Üniversitesinden ihraç edilen akademisyenler için, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi bahçesinde açıklamanın yapıldığı 11 Ocak 2017 gününün ertesinde yaşandı. Demirci’nin kaldığı evin, Ege Üniversitesi Rektörünün konutunun da yer aldığı ve özel güvenlikçe korunan Ege Üniversitesi Lojmanlarında olması olayın dikkat çekici bir başka yönü. Haber verilen olay yeri inceleme ekipleri Demirci’nin evinde inceleme yaptı.   

‘TOPLUMA BASKI UYGULANIYOR’

SES İzmir Şubesinde konuyla ilgili olarak düzenlenen basın toplantısında konuşan SES İzmir Şube Başkanı Rukiye Çakır, “Basın açıklamasında mikrofon tutup, sözcülük yapan, şiir okuyan ’90’lı yıllarda beri sendikal mücadele içinde aktif olarak yer alan SES İzmir Eski Şube Başkanımız Fahri Demirci tam da bu basın açıklamasından bir gün sonra evinde ağır bir tehdit ile karşı karşıya kalmıştır” dedi. 

“Bu bir tehdit ya da gözdağı mıdır, ne tür bir mesaj verilmek isteniyor” diye soran Çakır, şunları söyledi: “Eğer bu girişim bir tehdit ise Fahri Demirci şahsında sendikamıza ve tüm muhalif duruş sergileyen kesimlere yapılmış sayıyoruz. Arkadaşımız Fahri Demirci’nin ya da başka bir arkadaşımızın başına gelebilecek en ufak bir olumsuzlukta sorumluluk İzmir Valiliği ve Emniyetindedir. İvedilikle bu olayı gerçekleştiren sorumlu ya da sorumluların bulunmasını istiyoruz. Eğer sorumlular bulunmaz ise bu işin sorumluluğu doğrudan doğruya İzmir valiliği, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, Ege Üniversitesi Rektörlüğü ve Ege Üniversitesi özel güvenlik birimi üzerinde olacaktır.” (İzmir/EVRENSEL)

www.evrensel.net