Nijerya'da 'yanlışlıkla' sığınmacı kampı vuruldu: 100 ölü

Nijerya'da 'yanlışlıkla' sığınmacı kampı vuruldu: 100 ölü

Nijerya Hava Kuvvetleri’nin ‘yanlışlıkla’ bölgedeki sığınmacıları vurduğu belirtildi. Saldırıda en az 100 sivilin öldüğü belirtiliyor.

Boko Haram’a karşı operasyon düzenleyen Nijerya Hava Kuvvetleri’nin ‘yanlışlıkla’ bölgedeki sığınmacıları vurduğu belirtildi. Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF) yetkilileri, Nijerya’nın hava saldırısında onlarca sivilin hayatını kaybettiğini söyledi.

Ülkenin kuzeydoğusundaki Rann bölgesinde meydana gelen olayda ‘açıklanma sayıda’ sivilin hayatını kaybettiğini teyit eden Nijerya ordusundan General Lucky Irabor, yaralananlar arasında Kızılhaç ve MSF yetkililerinin de bulunduğunu kaydetti. İki askerin de yaralandığını ifade eden Irabor, ölü saysına dair ise net bir bilgi vermedi.

​Sputnik'te yer alan habere göre, MSF yetkilileri ve görgü tanıklarından yapılan açıklamada onlarca kişinin hayatını kaybettiği aktarılırken; AP’de yer alan habere göre ise Nijerya devlet yetkilileri sığınmacı kampında 100’den fazla kişinin hayatını kaybettiğini ifade etti. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net