İtalyan futbol kulübü Juventus logosunu değiştirdi

İtalyan futbol kulübü Juventus logosunu değiştirdi

Torino ekibi Juventus yeni logosunu tanıttı. Juventus Başkanı Andrea Agnelli yeni logo üzerinde tasarımcıların 1 sene çalıştığını söyledi.

Serie A'da liderliğini sürdüren Juventus, Milano kentinde düzenlenen etkinlikte, "Daha fazla siyah, daha fazla beyaz" sloganıyla hazırlanan yeni logosunu kamuoyuna tanıttı.

Yeni logonun, bir öncekinin aksine daha sade, kulübün siyah-beyaz çubuklu klasik formasını andıracak şekilde dinamik formda tasarlanan, baş harf "J"den oluştuğu dikkati çekti.

Torino ekibinin başkanı Andrea Agnelli, logo tanıtım etkinliğindeki konuşmasında, "Kim olduğumuzu unutmamalıyız. Sahada gelişmek, hem İtalya’da hem de Avrupa’da kazanmaya devam etmek anlamına gelir. Bunu da yapmak için aynı zamanda bizim dilimizi, derimizi değiştirmemiz gerekir." diye konuştu.

Eurosport'ta yer alan habere göre, Juventus’un yeni logosuna kimi futbolseverler eleştiride bulunurken kimileri ise sahip çıktı.

Hem İtalya hem de dünyanın pek çok ülkesinde yeni logo için yorumlar yapılırken, bir sosyal medya kullanıcısı yeni logoyu Japon restoranı logosuna benzetti. Bir diğeri ise pazarlama stratejisi için eski logonun feda edildiği yorumunda bulundu.

Bazı futbolseverler de yeni logoyu “Pi” sayısına benzetirken, bazı taraftarlar ise yeni logonun hemen değiştirilmesini talep etti.

Kimi taraftarlar ise logo değişse de Juventus sevgilerinin değişmeyeceğini dile getirirken, bir kullanıcı da Juventus’un sadece "J" harfinden oluşan yeni logoyla aslında "J" denilince akla sadece Juventus’un gelmesini hedeflediğini yazdı. (SPOR SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 17 Ocak 2017 18:07
www.evrensel.net