MHP'li Mehmet Aslan: Tweeti şoförüm atmış

MHP'li Mehmet Aslan: Tweeti şoförüm atmış

'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçlamasıyla gözaltına alınan MHP İstanbul Milletvekili adayı Mehmet Aslan serbest bırakıldı.

"Cumhurbaşkanı'na hakaret" iddiasıyla hakkında gözaltı kararı çıkartılan oyuncu Mehmet Aslan, avukatıyla birlikte Emniyet Müdürlüğüne gelip teslim oldu.

Adliyeye sevk edilen Aslan, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Aslan, emniyette verdiği ifadede suçlamaya konu olan tweeti şoförünün attığını söyleyerek kendisini savundu. Aslan ifadesinde yılbaşı gecesi bir eğlence mekanında olduğunu ve cep telefonunu şoförüne verdiğini ileri sürdü. Gece saat 04.00 sıralarında Reina saldırısı olduktan sonra şoförünün yanına geldiğini belirten Aslan, “Meydana gelen terör olayından dolayı infiale kapılarak bana sormuş olduğunuz tweeti ve başka bir tweeti benim hesabımdan attığını ve daha sonrasında bu tweeti sildiğini söyledi. Bu tweeti sildikten sonra durumu yatıştırma amaçlı iki paylaşımda daha bulunduğunu söyledi. Bunun üzerine telefonumu kontrol ettiğimde sayfamda bu paylaşımın bulunmadığını silinmiş olduğunu gördüm” dedi.

Emniyet ifadesinin ardından Aslan serbest bırakıldı.

'Gazinocular Kralı' olarak anılan Fahrettin Aslan'ın oğlu olan ve geçmişte oyunculuk yapan Mehmet Aslan, MHP'den İstanbul milletvekili adayı olmuştu. (DHA)

 

Son Düzenlenme Tarihi: 17 Ocak 2017 17:39
www.evrensel.net
ETİKETLER Mehmet Aslan