Aziz Yıldırım'a 45 gün hak mahrumiyeti verildi

Aziz Yıldırım'a 45 gün hak mahrumiyeti verildi

PFDK, disiplin cezalarını açıkladı. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a 100 bin TL para ve 45 gün hak mahrumiyeti cezası verildi

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) alınan son disiplin cezası kararlarını açıkladı. Buna göre; Fenerbahçe Kulübü'ne 100 bin TL, Başkan Aziz Yıldırım'a ise kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı 45 gün hak mahrumiyeti ve 30 bin TL para cezası verildi. Kurul, ayrıca Bursaspor Kulübü yöneticisi Hakan Dinçtürk'ü sportmenliğe aykırı açıklamada bulunmasından dolayı  45 gün hak mahrumiyeti ve 30 bin TL ile cezalandırdı.

PFDK ayrıca, Amedspor ve Bursaspor Kulübü yöneticisi Hakan Dinçtürk'e de ceza verdi.  Amedspor Faaliyetler Kulübü'ne Türkiye Ziraat Kupası'nda Gennçlerbirliği ile oynadığı maçta taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat gerekçesiyle 'ihtar cezası' verildi. Hakan Dinçtürk de sportmenliğe aykırı açıklamada bulunması gerekçesiyle 45 gün hak mahrumiyeti ve 30 bin TL para aldı (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net