Sezen Aksu, 6 yıl aradan sonra ilk albümünü çıkardı

Sezen Aksu, 6 yıllık aranın ardından 'Biraz Pop, Biraz Sezen' adlı albümünü çıkardı. Albüm, dağıtıma sunulmadan önce dijital olarak satışa sunuldu.

Sezen Aksu, 6 yıllık sessizliğine son verdi. Ağırlıklı olarak söz ve müziği kendisine ait şarkılardan oluşan Sezen Aksu'nun yeni albümü "Biraz Pop, Biraz Sezen", bugün satışa çıkarıldı.

16 şarkıdan oluşan albümde Sezen Aksu'nun, müziğinde ve kişisel dünyasında geldiği nokta ve gözlemlerini sözlerine ve müziğine yansıttığı dikkati çekerken, ünlü sanatçı ise yeni albümüyle ilgili olarak, "Söylediğim şarkılar, popüler hale geldiler belki ama her zaman bir yönüyle kişisel oldular. Bu açıdan yaptığım müzik, pop kategorisinde sayılamaz tam olarak. Aslında hep iç içe ve biraz ayrı durdu bu iki ifade şekli birbirinden. Bu albüm de galiba bu ayrım ve aynılığın demlendiği bir albüm oldu" ifadesini kullandı.

Kapak fotoğrafı Sinan Tuncay tarafından çekilen "Biraz Pop, Biraz Sezen" albümü SN Müzik etiketiyle, DMC tarafından yarın Türkiye'de dağıtıma sunulacak. Albüm, bugünden ititbaren tüm dünyada dijital platformlardan satın alınabilecek. (DHA)

Sezen Aksu'nun 'Biraz Pop, Biraz Sezen' albümünün teaser'ı:

 

Son Düzenlenme Tarihi: 17 Ocak 2017 11:50
www.evrensel.net