TSK’den ‘Fırat Kalkanı’ açıklaması: 116 IŞİD hedefi vuruldu

TSK’den ‘Fırat Kalkanı’ açıklaması: 116 IŞİD hedefi vuruldu

TSK’den ‘Fırat Kalkanı Harekatı' ile ilgili yapılan açıklamada 116 IŞİD hedefinin, karadan ve havadan ateş altına alınarak vurulduğu bildirildi. 

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 147 günden bu yana sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı ile ilgili bilgilendirmedi şöyle denildi:

"Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 106 DEAŞ terör örgütü hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapılarak DEAŞ mensuplarınca kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçları baskı altına alınmıştır. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, El Bab bölgesinde bulunan 10 DEAŞ terör örgütü hedefine yönelik düzenlenen hava harekatı sonucunda 1 bina, 2 keskin nişancı mevzii ve 2 havan imalathanesi imha edilmiştir. Gün içerisinde havadan ve karadan icra edilen harekat kapsamında toplam 20 DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. DEAŞ'tan temizlenen bölgelerde muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timlerimiz tarafından 8 el yapımı patlayıcı imha edilmiş, harekatın başından bu güne kadar çoğu tuzaklanmış 2 bin 941 el yapımı patlayıcı ve 43 mayın kontrollü olarak etkisiz hale getirilmiştir." (DHA)
 

www.evrensel.net