16 Ocak 2017 22:49

Trump, Obama'nın kullandığı Twitter hesabını istemedi

20 Ocak'ta başkanlık koltuğunu devralacak olan Donald Trump'ın Barack Obama'nın kullandığı @Potus Twitter hesabını kullanmayacağı belirtildi.

Trump, Obama'nın kullandığı Twitter hesabını istemedi

Paylaş

ABD’nin 45. Başkanı Donald Trump, cuma günü görevi devralmasının ardından selefi Barack Obama’nın kullandığı resmi Twitter hesabını kullanmayacağını belirtti.

Sputnik'in yansıttığı habere göre Trump’ın geçiş ekibi, seçilmiş başkanın 20 milyon takipçili kişisel hesabını kullanmaya devam edeceğini bildirdi.

NBC muhabiri Kelly O'Donnell, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Trump'ın geçiş ekibinden kaynaklar, Donald Trump'ın başkanlığı devralmasının ardından da "@potus" hesabına geçmeyeceğini ve kendi "@realDonaldTrump" hesabını kullanmayı sürdürmeyi planladığını söylediler" ifadesini kullandı.

Trump'ın @realDonaldTrump hesabının 20 milyonun üstünde takipçisi var.

ABD Başkanlığı için 2013 yılında açılan ve ismi ‘Amerika Birleşik Devletleri Başkanı’ (President of the United States) ifadesinin kısaltmasından gelen resmi Twitter hesabını (@potus) kullanan Obama, 20 Ocak’ta görevden ayrılmasının ardından, 13 buçuk milyon takipçisi olan hesabı bırakacak.

​Beyaz Saray'dan konuya ilişkin ekim ayında yapılan açıklamada, 20 Ocak'ta ‘@potus’ hesabındaki tüm tweetlerin kaldırılarak ulusal arşive aktarılacağı, hesabın da yeni başkana boş olarak devredileceği duyurulmuştu. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Marmara Üniversitesi laiklik düşmanı yazıyı paylaştı

SONRAKİ HABER

Trabzonspor: GS Store'a yönelik şiddet olayını tasvip etmiyoruz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa