15 Ocak 2017 16:51

Erdoğan ve Alpay Özgürlükçü Demokrasi’yi ziyaret etti

Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay, Özgürlükçü Demokrasi Gazetesi'ne ziyarette bulundu. 

Paylaş

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi Yayın Danışma Kurulu üyeleri yazar Aslı Erdoğan ve dilbilimci Necmiye Alpay, Özgürlükçü Demokrasi Gazetesi'ne dayanışma ziyaretinde bulundu. 

Alpay ve Erdoğan’ı gazetenin editörü Günay Aksoy ve gazetenin avukatlarından Özcan Kılıç karşıladı. Erdoğan, gazetenin çalışanları ile sohbet edip çay içerken, Alpay ise başka bir basın kurumu ile görüşme gerçekleştirdi. Sohbetin ardından ziyarete ilişkin kısa bir açıklama yapan Alpay ve Erdoğan, “Tekrardan burada olmak güzel” dedi.

‘GAZETENİN ÇIKMAYA DEVAM ETMESİ UMUT VERİCİ’

Özgür Gündem gazetesinde olamamanın kendisine çok zor geldiğini ifade eden Alpay, “Çok alışmışız Özgür Gündem’in varlığına ve şu an var olamaması çok kötü bir şey. Özgürlükçü Demokrasi'ye çok teşekkür ederim bu geleneği sürdürdüğü ve bize görüşme için ev sahipliği yaptığı için” dedi. 

“Aylar sonra geri döndük buraya. Çekilen onca acı ve sıkıntıdan sonra burada olmak hala çok güzel” diyen Aslı Erdoğan ise, sözlerine şu şekilde devam etti: “Ama şimdi yeni bir bina yeni bir isim, ama hala devam ettiğini görmek, bilmek müthiş güzel bir duygu. Çok etkileyici ve önemli benim için. Tüm yaşanılan baskılara rağmen bu gazetenin hala çıkabiliyor oluşu çok umut verici. Tek bir haber için bile ne kadar risk alındığını, ne bedeller ödendiğini tanık ederek gördük. Zor bir dönem umarım bu haberler ile biraz daha ışığa çıkabiliriz.” (DİHABER)
 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Artvin'le dayanışma konserinin yasaklanmasına tepki büyüyor

SONRAKİ HABER

Anaokulunun atölyesinde yangın çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa