06 Haziran 2012 12:32

Roboskî için duygunu paylaş

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) Roboskî’de katledilen insanlar için “Roboskî için duygunu paylaş” adlı bir kampanya başlattı. Ankara Yüksel Caddesi’nde stant açan MAZLUMDER üyeleri amaçlarını, katliamın üzerinin kapatılmasını engellemek olarak açıkladı.

Roboskî için duygunu paylaş

Paylaş
Hasan Akbaş

Standa gelen Ankaralıları sürece dair bilgilendiren MAZLUMDER’liler, aynı zamanda açtığı defter ile ziyaretçilerin düşüncelerini yazmasına imkan veriyor.

‘YATIP KALKIP ULUDERE DİYECEĞİZ’

Kampanya ile ilgili konuştuğumuz MAZLUMDER Genel Koordinatörü Nurcan Aktay, Başbakan Erdoğan’ın “Yatıp kalkıp Uludere diyorsunuz” sözlerine tepki gösterdi. Aktay, “Katliam çözülene, sorumlular açığa çıkartılana kadar yatıp kalkıp Uludere diyeceğiz, bizim başka bir gündemimiz yok” dedi.

‘YAPAY GÜNDEMLER ÜRETİLİYOR’

Stantta görüşünü aldığımız Doğuş Üniversitesinden Akademisyen Ayşe Temiz, sürecin hep bir sessizlik içerisinde yürütüldüğünü, bu durumun kendisini şaşırttığını ifade etti.

Katliamın üzerinden 5 ay geçmesine rağmen hâlâ bir kaygı ve ‘Bir an önce çözülsün’ telaşının olmadığını kaydeden Temiz, Başbakan Erdoğan’ın suni gündemlerle olayın üzerini örtmeye çalıştığını söyledi. Temiz, medyanın suskunluğuna da dikkat çekerek, olayın açığa çıkartılması için duyarlılık gösterilmemesinin kendisini kaygılandırdığını belirtti.

MAZLUMDER üyeleri, katliamın sorumluları yargı önüne çıkartılana kadar stantlarını açmaya devam edeceklerini de ifade ettiler. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Sessiz propaganda!

SONRAKİ HABER

'100 Temel Eser' uygulaması sona erdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa