Anamur'da inşaat işçileri 3 aydır maaş alamıyor

Anamur'da inşaat işçileri 3 aydır maaş alamıyor

Mersin'in Anamur ilçesinde TOKİ tarafından yaptırılan devlet hastanesi inşaatında çalışan işçiler, 3 aydır ücretlerini alamıyor.

Mersin Anamur'da TOKİ'nin yaptığı devlet hastanesi inşaatında çalışan işçiler 3 aydır ücretlerini alamıyor. Yüklenici firma ile sorunlar yaşadıklarını dile getiren işçiler, kendilerinden habersiz çıkışlarının da belirtti.

Anamur Devlet Hastanesi inşaatı, yüklenici firmanın işçilere ücret vermemesi nedeniyle bir süre önce durdu. Paralarını alamadıklarını belirten işçiler çok zor durumda kaldıklarını söyledi. İşçilerden 50 yaşındaki Zeki Kül, kendisi gibi onlarca arkadaşının mağdur olduğunu belirterek, "3 aydır maaş alamıyoruz. Birileri bizden habersiz çıkışımızı yapmış. Hakkımızın ve tazminatımızın firmadan alınarak tarafımıza ödenmesini istiyoruz" dedi.

Daha önce de 4 ay ücret alamayan işçiler işi durdurmuş, Mersin Valisi Özdemir Çakacak'ın arabuluculuğuyla çalışmalar 1 Haziran 2016'da yeniden başlamıştı. (DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER MersinAnamur

1 yorum yapılmış

  1. Mehmet KARAKAYA 6 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    TOKİ de kesinlikle çalişmayin 5 kez çaliştim taşeronlarda 5 indede alacağim kaldi Denetleyen müfettişler görevlerini yapmiyor kişisel koruyucular verilmiyor saglıksız çalişma ortamı yemek hane tuvalet temiz deil bir çok eksik olmasi bir yana bide işe giriş yaparken ibraname imzalattiriyorlar imzalamassanız iş başi yapamassınız diyerekde tehdit ediyorlar imzalamayip savciya suc duyurusunda bulunanıda Adli vakka yapiyorlar yapmadiklari pislik yok işcilere hiç bir TOKİ de düzenli maaş ödenmiyor Elden alacakta ödenmiyor bütün kanunsuzluklar TOKİDE

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.