06 Haziran 2012 16:30

Sessiz propaganda!

Adana’da konuşma ve işitme engelli aynı zamanda okuma yazması olmayan Mehmet Tahir İlhan, BDP’nin çözüm çadırını ziyaret ettiği için ‘Örgüt propagandası yapma’ suçlamasıyla tutuklandı. İlhan, Adana Kürkçüler Cezaevine gönderildi. Kardeşinin tutuklanmasının şaşkınlığını yaşayan M

Sessiz propaganda!

Paylaş
Cumali Akkaş

BU NASIL PROPAGANDA?

İlhan, ağabeyinin Mersin’de BDP’nin çözüm çadırını ziyaretinin ardından gözaltına alındığını ve iki gün sonra serbest bırakıldığını ifade etti.  Olayın geride kaldığını düşünürlerken bir ay sonra Ağabeyi M. Tahir İlhan’ın ifadeye çağrıldığını ve ‘Örgüt propagandası yapmak’ suçlamasıyla Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklandığını belirten İlhan, kardeşinin ifadesinin tercüman vasıtasıyla alındığını söyledi.

‘6 AYDIR CEZAEVİNDE’

6 aydır cezaevinde tutuklu olan abisinin tercümanla da anlaşamadığını söyleyen Mürşit İlhan, konuşma ve işitme engelli ağabeyinin propaganda ile suçlanmasına anlam veremediğini söyledi.

‘ÇALIŞMAK İÇİN MERSİN’DEYDİ’

Ağabeyinin Mersin halinde çalışmak için Adana’dan Mersin’e gittiğini belirten İlhan, evli ve 6 çocuk sahibi ailesinin zor durumda olduğunu belirtti. BDP ve Kürt adının geçtiği her olayın sonunun cezaevi ile sonuçlandığına söyleyen İlhan, ağabeyinin serbest bırakılmasını istedi. (AdanaEVRENSEL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Hayata çapa sallıyorlar

SONRAKİ HABER

Soyer, İzmir İnsan Hakları Başkenti vizyon belgesini imzaladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa