Şırnak'ta kayyım, kadın ve kültür merkezlerine kilit vurdu

Şırnak'ta kayyım, kadın ve kültür merkezlerine kilit vurdu

Şırnak Belediyesi’ne atanan kayyım, belediyenin Kadın Müdürlüğü, Zahide Kadın Danışmanlık Merkezi ve Cudi Kültür Merkezi’ni kapattı.

Şırnak Belediyesi Eşbaşkanı Serhat Kadırhan’ın yerine 5 Kasım 2016’da kayyım ile atanan Vali Yardımcısı Turan Bedirhanoğlu ile kayyım danışmanı olarak atanan Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel, kadın ve kültürel çalışma yürüten kurumların kapısına kilit vurdu. 

KADIN MÜDÜRLÜĞÜ’NE KİLİT VURULDU

Kadın Müdürlüğünü kapatan kayyım, burada çalışan sosyolog Ayfer Şahin’in işine de son verdi. Kadın Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını yürüten Zahide Kadın Danışmanlık Merkezi’ni de kapatan kayyım, bütün kadın çalışanları Su İşleri ve Kültür Müdürlüğü gibi birimlere dağıttı. Belediye bünyesinde kültür çalışmaları yürüten Cudi Kültür Merkezi’nin kapısına da kilit vurulurken, birim çalışanları ise Su İşleri, Zabıta ve diğer birimlere dağıttı.

İŞTEN ÇIKARMALAR

Kentte belediyenin İmar Müdürlüğü’nün bütün çalışanları çıkarıldı. Kayyım atanmasının ardından İmar Müdürlüğü’nde tek çalışan kadın istifa ederken, diğer birim çalışanları ise “Sözleşme sona erdi” gerekçesiyle işten çıkarıldı. (DİHABER)
 

Son Düzenlenme Tarihi: 15 Ocak 2017 15:30
www.evrensel.net