THY emekçilerine HDK desteği

THY emekçilerine HDK desteği

İşten atılan ve Atatürk Hava Limanında eylemlerini sürdüren THY emekçilerine Halkların Demokratik Kongresi (HDK) İstanbul Meclisi destek ziyaretinde bulundu.HDK İstanbul Meclisi adına konuşan Mehmet Özcan “Hükümet ve meclisteki AKP çoğunluğu açıkça THY işçisinin haklarını çiğneyerek işverenin saf

HDK İstanbul Meclisi adına konuşan Mehmet Özcan “Hükümet ve meclisteki AKP çoğunluğu açıkça THY işçisinin haklarını çiğneyerek işverenin safında yer almaktadır. AKP’nin işçi düşmanı yüzü bir kez daha açığa çıkmıştır. THY’nin 18 aydır imzalamayarak geçersiz hale getirilmek istediği toplu iş sözleşmesi yetmezmiş gibi şimdi de hava işçisinin grev hakkı elinden alınmak istenmektedir” diye konuştu. Özcan, “Taşeronlaştırmayla, sendikasızlaştırmayla giderek baskı altına alınan işçi ve emekçiler, hava işçilerinin onurlu mücadelesiyle dayanışmayı büyütmelidir. Grev yasağı hemen kaldırılmalı, hakları için haklı ve meşru temelde mücadele eden ve işten atılan THY çalışanları derhal yeniden işe alınmalıdır” dedi. 

Hava-İş Genel Başkanı Atilay Ayçin de desteklerinden dolayı HDK üyelerine teşekkür ederek, “Yapılan saldırıların açıkça siyasi bir kadrolaşma” olduğunu ifade etti. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net