14 Ocak 2017 01:08

Lice ve Hani'de sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Diyarbakır'ın Lice ve Hani ilçelerinde düzenlenen operasyon öncesi, dün sabah ilan edilen sokağa çıkma yasağı, saat 00.00'dan itibaren kaldırıldı.

Lice ve Hani'de sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Paylaş

Diyarbakır'ın Lice ve Hani ilçeleri kırsalı için ilan edilen sokağa çıkma yasağı gece yarısı 00.00’dan itibaren kaldırıldı. Lice ve Hani’nin kırsal kesimlerinde yürütülecek operasyon için 12 Ocak günü saat 05.00’te sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

Diyarbakır Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"İlimiz Lice ve Hani ilçeleri mülki sınırları içerisinde bulunan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen BTÖ mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenlenmiştir. Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, belirtilen bölgelerde 12 Ocak 2017 günü saat 05.00’dan itibaren duyurulan yasaklama kararı 14 Ocak 2017 günü saat 00.00’dan itibaren kaldırılmıştır. Vatandaşlarımıza kendilerinin can ve mal güvenliğinin sağlanması için uygulanan yasağa uydukları için teşekkür ederiz."  (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Bandırma'da forkliftin altında kalan işçi yaşamını yitirdi

SONRAKİ HABER

Hurda toplayan Suriyeli işçi iş makinesinin altında kaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa