Kadri Gürsel’in eşinden ‘Bozdağ’a: Yeter!

Kadri Gürsel’in eşinden ‘Bozdağ’a: Yeter!

Tutuklu gazeteci Kadri Gürsel’in eşi eşi Nazire Gürsel, “Salt gazetecilik yaptı diye tutuklu hiçbir kimse yok” diyen Adalet Bakanı’na tepki gösterdi.

Anayasa teklifi görüşmeleri sırasında “Türkiye cezaevlerinde salt gazetecilik yaptı diye tutuklu hiçbir kimse yoktur” diyen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a, tutuklu Gazeteci Kadri Gürsel’in eşi Nazire Gürsel’den yanıt geldi:
“Hiçbir gazeteciye ‘Biz seni gazetecilikten içeri attık’ denmez. Mozambik bile olsa. Duruma göre bir suç isnat edilir.”

Yeni anayasa teklifi görüşmeleri sırasında, CHP’li milletvekilleri tutuklu gazetecilerin sorunlarını gündeme getirmiş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise “Türkiye cezaevlerinde şu anda mesleği gazeteci olduğu halde tutuklu olan insanlar var, hükümlü olan kişiler de var. Ama şunu çok net söylüyoruz, her defasında da ifade ediyoruz: Türkiye cezaevlerinde salt gazetecilik yaptı diye tutuklu hiçbir kimse yoktur” ifadelerini kullanmıştı.

Kadri Gürsel’in eşi Nazire Gürsel, Bakan Bozdağ’ın bu sözlerine tepki göstererek Twitter hesabı üzerinden, “Bozdağ ‘Tutuklu gazeteci var ama hiçbiri gazetecilikten değil’ diyor. İnanılmaz. Zaten gazetecileri hapse atan ülkelerin hepsinde bu böyledir. Yani hiçbir gazeteciye ‘Biz seni gazetecilikten içeri attık’ denmez. Mozambik bile olsa. Duruma göre bir suç isnat edilir” ifadelerini kullandı.

‘SAYENİZDE HASTANELİK DE OLDUM’

Bu tarz bir açıklamayı bir daha duyması halinde ‘İyice çileden çıkacağını’ belirten Gürsel, “Herkes bilsin. Bu suçlamaları kabul etmediğimiz gibi bu açıklamaları da kabul etmiyoruz. Yeter. Yeter. Yeter” diye yazdı. (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net