Üniversite 'tebligat var' diye çağırdı, polis gözaltına aldı

Üniversite 'tebligat var' diye çağırdı, polis gözaltına aldı

Düzce Üniversitesi Öğrenci İşlerinin 'Tebligat var' diyerek çağırdığı onlarca öğrenci polis tarafından gözaltına alındı.

Düzce Üniveristesinde çok sayıda öğrenci gözaltına alındı. Üniversite Öğrenci İşlerinin telefonla aradığı öğrencileri "Hakkınızda tebligat var" diyerek okula çağırdığı, öğrencilerin bu şekilde polise verildiği belirtiliyor.

Edinilen bilgiye göre, dün 50'ye yakın öğrencinin fakültelerine tebligat geldi. Üniversite Öğrenci İşleri, öğrencileri tebligat geldiğine dair bilgi vermek için aradı. Ardından tebligatları almak için okula gelen öğrenciler sivil polisler tarafından gözaltına alındı. Bazı öğrenciler ise kaldıkları yurtta gözaltına alındı.

Tebligatı gelen fakat Düzce’de olmayan öğrencilere öğrencilere şu ana kadar gözaltı yapılmadı.

ÖĞRENCİLERİ KELEPÇELEYEREK EVLERİNİ ARADILAR

Gözaltına alınan öğrenciler elleri kelepçeli olarak evlerine götürüldü ve evleri didik didik arandı.

Öğrencilerin durumunu öğrenmek için Ankara'dan gelen avukat Kenan Maçoğlu'ya ise bilgi verilmedi. Öğrencilerin durumu ile herhangi bir bilgi alınamıyor.

ÖĞRENCİLER ROBOSKİ VE ANKARA KATLİAMI ANMALARINA KATILDIKLARI İÇİN Mİ GÖZALTINDA?

Haklarında tebligat olan ve gözaltına alınan öğrencilere, geçtiğimiz yıl Roboski ve Ankara anmalarına katıldıkları için soruşturma açılmış, bazı öğrenciler kınama, bazıları ise uzaklaştırma cezaları almıştı. (Düzce/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 14 Ocak 2017 00:06
www.evrensel.net