Headbang: Merak etmeyin, yeniden 'play'e basacağız!

Headbang: Merak etmeyin, yeniden 'play'e basacağız!

Ağustos ayından bu yana yayınına ara vermiş olan Headbang, okurlarına müjdeli haberi verdi.

Rock ve metal dergisi Headbang, Temmuz-Ağustos sayısını yayınladıktan sonra yayın hayatına ara verdiğini duyurmuştu. 2007’den beri Blue Jean’in eki olarak, 2014 Şubat’tan beri de bağımsız olarak yayımlanan Headbang, son durumuna ilişkin bir açıklama yaptı.

 

'VAROLMA SAVAŞIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ’

Derginin açıklaması şöyle; Türkiye'nin rock ve metal dergisi Headbang yayın hayatına ara vermek zorunda kaldı. Temmuz - Ağustos sayımızı yayımladıktan sonra yayıncı kuruluş “pause” düğmesine bastı. Bu tam anlamıyla bir “stop” olmadığı için direnişe devam ettik. Bir süre çok özel bir koleksiyon sayısı için ikna çalışmasında bulunduk fakat yayıncı kuruluş isteksiz kaldı.

2007’den beri Blue Jean’in eki olarak, 2014 Şubat’tan beri de bağımsız olarak yayımlanan Headbang en baştan beri gönüllülük esasına dayanan bir emeğin ürünüydü. Amatör bir hevesle Avrupa’nın en profesyonel rock-metal dergilerinden birini yürüttük.

Peki şimdi Headbang’in yolculuğu bitti mi?

Tabii ki HAYIR!

Headbang bizim için sadece bir müzik dergisi değil. Okurlarımız için de Headbang’in başka anlamlar taşıdığını biliyoruz.

Yeni bir yayıncı kuruluş arayışındayız şu an. İngiltere’de Metal Hammer ve Classic Rock gibi dergilerin bile kapanma tehlikesi yaşadığı bir dönemde basılı kağıda olan sadakatimizle varolma savaşımızı sürdürüyoruz.

Bu süre zarfında bizi sabırla bekleyen okurlarımıza, ülkede kopan rüzgarlara bağlı değişen yayın sektöründeki bağımsız mücadelemizi sayfalarımıza verdikleri reklamlarla destekleyen kişi ve kuruluşlara çok teşekkür ederiz.

Merak etmeyin, yeniden “play”e basacağız ve en yüksek volümle Headbang’e devam edeceğiz." (KÜLTÜR SERVİSİ)

 

www.evrensel.net