Hava sıcaklığı iç ve doğu bölgelerde düşecek

Hava sıcaklığı iç ve doğu bölgelerde düşecek

Hava sıcaklığı, Marmara’da 1 ila 4 derece artarken, iç ve doğu bölgelerde 3 ila 5 derece düşecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Doğu Akdeniz ile Ordu, Van ve Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin edilirken yağışlar, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Ordu çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının, Marmara'da 1 ila 4 derece artacağı, iç ve doğu bölgelerde 3 ila 5 derece azalacağı tahmin edilirken, rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı, Karadeniz, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde doğusu sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu doğusu çok bulutlu sabah saatlerinde Sivas çevreleri hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte bu gece ve yarın sabah saatlerinde sis ve pus olayı bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bu sabah saatlerinde batısı ile akşam saatlerinden sonra Van çevreleri aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu sabah saatlerinde batısı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

ANKARA: Parçalı az bulutlu (2)

İSTANBUL: Parçalı ve az bulutlu (7)

ANTALYA: Parçalı ve az bulutlu (16)

BOLU: Parçalı ve çok bulutlu (-1)

TRABZON: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu (9)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu (-3)

DİYARBAKIR: Parçalı bulutlu sabah saatlerinde yağmurlu (9) (ANKA)
 

www.evrensel.net