Kayyımdan işçi kıyımı: 37 çalışan işten çıkarıldı

Kayyımdan işçi kıyımı: 37 çalışan işten çıkarıldı

Yetkileri elinden alınan Çınar Belediyesinin 37 çalışanı işten çıkarıldı. Jinwar Kadın Merkezi çalışanları da işten çıkarılanlar arasında.

Diyarbakır Valiliği tarafından yetkileri elinden alınan DBP’li 13 belediyeden Çınar Belediyesi’nde, ilçe kaymakamı tarafından alınan karar ile 37 kişi işten çıkarıldı. Belediyenin Kadın Politikaları Müdürlüğü bünyesinde kadın çalışmaları yürüten Jinwar Kadın Merkezi’nin 5 kadın çalışanı da işten çıkarıldı. Belediyenin Kadın Politikaları Müdürü Halide Türkoğl'nun da, OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevine son verilmişti.

Kadın Politikaları Müdürü vekili olarak atanan sosyolog Ümran Nar ile birlikte, kadın merkezi çalışanları Alikar Zirek, Remziye Duran, Seval Akta ve Meşide Boylu işten çıkarıldı. Belediyenin işten çıkarılan 37 çalışanı arasında bulunan, kadın merkezinin bekçisi Ahmet Akboğa’nın da çıkarılması ile birlikte kadın merkezine bağlı çalışan kalmadı.

Kayyım olarak görevlendirilen ilçe kaymakamı tarafından 37 kişinin işten çıkarılmasıyla, belediyede sadece 2 kadın çalışan kaldı. (DİHABER)

www.evrensel.net