TAF’tan Komple-Atlet Ligi

TAF’tan Komple-Atlet Ligi

Türkiye Atletizm Federasyonu, heptatlon ve dekatlon odaklı projesi Komple-Atlet Ligi'nin programını açıkladı.

Türkiye Atletizm Federasyonu(TAF), heptatlon ve dekatlonda 2024 Olimpiyatları’nı hedefleyen yeni bir proje başlattı.

Atletizmdunyasi.com’un haberine göre 2017’de üçer ayaklı seri halinde yapılacak olan Komple-Atlet Ligi, hem durma noktasına gelen çoklu branşlarda yeniden bir hareket sağlamayı, hem de uzun vadeli geliştirme projesi için seçme oluşturmayı amaçlıyor.
Yıllardır çoklu branşlarda uluslararası şampiyonalara katılamayan, erkeklerde Alper Kasapoğlu dışında 7000 puanı, kadınlarda da Anzhela Atroshenko dışında 6000 puanı aşabilen tek bir çoklu branş atleti bulunmayan Türkiye atletizminde yeni dönemde bu disiplinlere yönelik proje başlatıldı. Komple-Atlet adı verilen projenin başlangıç adımını oluşturan ligle ilgili detaylar, TAF web sitesinde yayımlandı.

Salonda ilk ayak yarışmaları 28-29 Ocak’ta Ataköy’de yapılacak, ardından 18-19 Şubat’ta ve 28 Şubat-1 Mart’taki yarışmalarla birlikte serinin galipleri ortaya çıkacak. Ligde klasman birincileri, üç ayakta elde edilen puanların toplamıyla belirlenecek.
Büyükler, U-23, gençler, yıldızlar ve yarışmanın triatlon olarak başlangıç seviyesinde düzenleneceği U-16 yaş gruplarındaki müsabakalar sonunda birincilere kupa ve para ödülü verilecek.

Komple-Atlet liginin açık havada dekatlon ve heptatlon üzerinden gerçekleşecek versiyonunda ise ilk yarışma Nisan sonunda İzmir’de, finali ise 14-15 Haziran’da Bursa’daki Türkiye Atletizm Şampiyonası içinde yapılacak. (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net