Trump: Bu saçmalığı kim bilir hangi istihbarat sızdırdı

Trump: Bu saçmalığı kim bilir hangi istihbarat sızdırdı

ABD Başkanı Donald Trump, başkan seçilmesinin ardından ilk basın toplantısını düzenledi.

Rusya’nın kendisiyle ilgili ‘hassas’ bilgilere sahip olduğu iddialarını ‘saçmalık’ olarak nitelendiren ABD’nin 45. Başkanı Donald Trump, sızıntının kaynağının ABD istihbarat kurumları olabileceğini söyledi.

Sputnik’in haberine göre; başkan seçilmesinin ardından düzenlediği ilk basın toplantısında New York’ta konuşan Trump, “Bu saçmalık belki de kim bilir istihbarat birimleri tarafından sızdırıldı, eğer öyleyse kendilerine muazzam bir leke sürecekler” dedi.

Rusya’yla bağlantısı bulunduğu yönündeki iddiaları reddeden ve Moskova ile iyi geçinip geçinmeyeceğinin belli olmadığını kaydeden Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kendisini sevmesinin kötü bir şey olmadığını belirterek şöyle devam etti:
“Rusya'yla uzun zamandır kötü ilişkilerimiz var. Hillary'nin (başkanlık adayı Clinton) Putin'e karşı benden daha çetin olacağına inanıyor musunuz? Kimse gerçekten buna inanıyor mu? Rusya aslında IŞİD’le mücadelede iyi bir ortak olabilir.”

“Rusya’yla kolayca anlaşmalar yapabilirim ancak bunu istemiyorum çünkü bu anlaşmazlığa yol açar” diyen Trump, Rusya’nın ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddialarına dair de şu ifadeleri kullandı:
“Hacklenme konusuna gelince. Bunun arkasında Rusya olduğunu düşünüyorum. Ama başka kişiler ve ülkelerin de hackleme eylemlerinde olduğunu düşünüyorum.” (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net