Eskişehir’de heykele saldırı: Başı, kolu ve bacağı kırıldı

Eskişehir’de heykele saldırı: Başı, kolu ve bacağı kırıldı

Fuat Kökek’in Eskişehir’deki heykeli saldırıya uğradı, insan figürünün başı, kolu ve bacağı kırıldı. (Fotoğraf: Rahmi Emeç)

Marmara Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü öğretim üyesi Yard. Doç. Fuat Kökek’in heykeli kimliği bilinmeyen kişi ya da kişilerin saldırısına uğradı.

Sanatçının, Eskişehir İsmet İnönü-2 Caddesi’nde Esgaz yakınında bir yerdeki yeşil alanda yer alan insan figürünün başı, bir kolu ve bir bacağı kırıldı.

Tepebaşı Belediyesi’nin Uluslar arası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumuna davet ettiği seramik sanatçıları tarafından on beş günlük süre içinde ortaya çıkardığı özgün eserler, Tepebaşı Bölgesindeki parkları süslüyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER Eskişehirheykel

2 yorum yapılmış

  1. kenan 9 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    üç beş şarhoş kent magandası.. bunlar banklarıda kırıyor.. ağaçları kırıyor. heykel kırılmasından dolayı öküz altında buza aramanıza gerek yok.. eğer amaç heykel kırmak olsaydı onca kırılabilecek daha dikkat çekecek heykeller var.. o bölge sarhoşların geçiş yolu. normaldir..

  2. Sabır 9 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    İnsanların heykele bile tahamülleri yok, kırıp, yıkma derdinde , Allah akıl fikir versin ,ne diyelim, Dünyanın yıkıcı kırıcı değil yapıcı insanlara ihtiyacı var

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.