Urfa ve Bursa’da HDP ve DBP’lilere gözaltı operasyonu

Urfa ve Bursa’da HDP ve DBP’lilere gözaltı operasyonu

Bursa ve Urfa’da  ev baskınlarında onlarca kişi gözaltına alındı. Bursa’da gözaltına alınanlar avukatlarıyla 5 gün görüştürülmeyecek.

Bursa’nın Osmangazi, Yıldırım ve İnegöl ilçelerine bu sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında Kamile Akalın, Sadullah Toktaş, Nizam Fediren, İdris Çelepkolu, Yakup Erol, Cevdet Erol, HDP Yıldırım ilçe yöneticisi Davut Toktaş, 10 Ekim Derneği üyesi Resul Baykara, HDP Osmangazi ilçe Yöneticisi Murat Koçer ve ismi öğrenilemeyen bir kadın ev baskını ile gözaltına alındı. 

Gözaltına alınan 10 kişi Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı TEM şubesine götürülürken, 5 gün avukatları ile görüştürülmeyeceği bildirildi.

Urfa ve ilçelerinde sabaha karşı yapılan eş zamanlı ev baskınlarında aralarında HDP ve DBP yöneticileri ile üniversite öğrencilerinin bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi hakkında bilgi edinilmezken, çok sayıda kişinin İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü belirtildi. 

Gözaltına alınanlar arasında DBP il yöneticisi Ali Kaya, DBP Halfeti ilçe yöneticisi Ahmet Korkmaz, Harran Üniversitesi öğrencisi Reşit Öztürk olduğu öğrenildi. (DİHABER)

www.evrensel.net