AKP’li Belediye Başkanı: Laiklik eylemi teröre destektir

AKP’li Belediye Başkanı: Laiklik eylemi teröre destektir

Sakarya'nın Serdivan İlçesi Belediye Başkanı AKP’li Yusuf Alemdar, laiklik eylemlerini eleştirdi: Bu ülkede bir laiklik sorunu yok.

Sakarya Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Serdivan AVM'de “Türkiye laiktir, laik kalacak” yazılı pankart açan CHP'li gençlerin saldırıya uğramasının ardından twitter adresinden yaptığı paylaşımlarla dikkat çekti. Yusuf Alemdar, “Serdivan AVM'de yaşananları tek kelimeyle siyasi sorumsuzluk olarak addediyorum. Vatandaşlarımızın huzurunu kimsenin bozmaya hakkı yoktur. ‘Türkiye laiktir, laik kalacak’ gibi söylemler ancak teröre destek olmaktır. Türkiye'de laiklik gibi bir sorun yoktur. Ancak birileri Türkiye'de iç karışıklık çıkarmak için ellerinden geleni yapmaktadır. Bize düşen bu oyuna gelmemektir. Aksi durumda teröre tevessül edenleri memnun etmiş oluruz” dedi.

‘Provokatif’ eylemlerden uzak durma çağrısı da yapan Alemdar, “Keza her ne olursa olsun AVM'ler siyasi propaganda yerleri değildir. Serdivan AVM'de gerçekleşen olayı cehaletle açıklıyorum. CHP Gençlik Kollarındaki arkadaşlar siyaset yapacaklar tabi, ancak siyaset zeminini ve söylemleriyle ilgili daha dikkatli olmaları gerekir” paylaşımında bulundu.

Yusuf Alemdar twitter paylaşımlarının tartışılmasıyla ilgili olarak da açıklamada bulundu: “Bu tür sloganları atarak, afişleri asarak sizler bu memlekette farklı bir ortam yaratmaya çalışmayın, gençlerimizin siyaset yapmasıyla ilgili herhangi bir endişemiz, katılmasıyla ilgili herhangi bir art niyetimiz yoktur. Her türlü siyasi faaliyette bulunabilirler, her türlü siyasi çalışmayı yapabilirler. Ancak son günlerde terörün azdığı, insanlarımızın huzursuz olduğu bir süreçte kalabalık olan toplulukların olduğu yerlerde çıkarak ötekileştirmek, dışlamak ya da farklı bir harekete geçmek gibi bir çalışma içinde olmalarının doğru olmadığını ifade ettik ve dedik ki bu ülkede bir laiklik sorunu yoktur.” (DHA)

www.evrensel.net