‘Adalet ve özgürlük için dayanışma’ya

‘Adalet ve özgürlük için dayanışma’ya

Türkiye İnsan Hakları Vakfı'ndan, Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, Gazeteci Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu’nun yargılandığı davaya sahip çıkma çağrısı.

Basın ve ifade özgürlüğünü savundukları, Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmada bulunduğu için 20 Haziran 2016 tarihinde tutuklanan Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, Sınır Tanımayan Gazeteciler örgütü (RSF) Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu ve Gazeteci-Yazar Ahmet Nesin’in yargılandığının davanın 2. duruşması yarın görülüyor.

Uluslararası insan hakları örgütlerinden temsilciler katılacağı duruşma öncesi kamuoyuna çağrı yapan TİHV, “Yaşanılan bu zor ve sıkıntılı günlerde dayanışmayı büyüterek yolumuza devam etmek, insan hakları savunucuları ve gazeteciler başta olmak üzere tüm hak ve özgürlük mücadelesi verenlere yönelik saldırılara karşı durmak ve birlikte olmak için hepinizi duruşmaya davet ediyoruz” dedi. 

Çağlayan Adliyesi’ndeki 13.Ağır Ceza Mahkemesi’nde yarın saat 10.30’da başlayacak duruşma öncesi bir de açıklama yapılacak. (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net