Trump’tan Meryl Streep’e sert yanıt: Hillary dalkavuğu

Trump’tan Meryl Streep’e sert yanıt: Hillary dalkavuğu

Kendisini eleştiren aktris Meryl Streep’e yanıt veren Donald Trump: Hillary dalkavuğu

ABD başkanı seçilen Donald Trump, Altın Küre ödül töreninde kendisini kıyasıya eleştiren ünlü aktris Meryl Streep’e Twitter üzerinden yanıt verdi.

ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Beverly Hills kentinde düzenlenen ödül töreninde ‘Cecil B. DeMille Özel Ödülü’nü kucaklayan Streep, engelli New York Times muhabiri Serge Kovaleski’nin taklidini yaptığı için Trump’ı kastederek şunları söylemişti: ABD toplumunda şu anda en çok aşağılanan üç şey; Hollywood, yabancılar ve basın. Bir oyuncunun işi, bizden farklı olan insanların hayatlarına girmek ve onun hislerini size hissettirmektir” ifadesini kullanan Streep, “Bu yıl çok çok çok güçlü performanslar vardı; nefes kesen işlerdi. Beni şaşırtan bir performans oldu. Kancalarını kalbime batırdı. İyi olduğu için değil, çok etkileyici ve işini yaptığı içindi. Hedef kitleyi güldürüp dişlerini gösterdi. Ülkemizdeki en saygın koltuğa oturması istenen kişinin, özürlü bir muhabiri taklit etiği andı bu. Ayrıcalık, güç ve mücadele kapasitesi açısından üstün biri. Bunu gördüğümde kalbim kırıldı ve aklımdan çıkaramadım, çünkü bu bir film değildi, gerçek hayattı” 

Trump’sa Streep’e yanıtını Twitter hesabı üzerinden verdi. Trump şöyle yazdı: “Hollywood’un en çok abartılan oyuncularından Meryl Streep beni tanımamasına rağmen dün gece Altın Küre’de bana saldırdı. Büyük bir mağlubiyet yaşayan bir Hillary dalkavuğu. 100’üncü kez söylüyorum, ben engelli bir muhabirle dalga geçmedim (asla böyle bir şey yapmam). 16 yıllık bir hikayeyi beni kötü göstermek için değiştirip yazdığı için onu rezil ettim. Sadece daha fazla yalancı medya!” (KÜLTÜR SERVİSİ)

 

Son Düzenlenme Tarihi: 10 Ocak 2017 13:45
www.evrensel.net