İktidar yanlısı medyada Avrasya-Amerika kavgası

İktidar yanlısı medyada Avrasya-Amerika kavgası

Hükümetin ABD-Batı'dan uzaklaşarak Rusya’nın bölgesel politikalarına yakınlaşmasına yönelik AKP içinde yaşanan gerilim iktidar yanlısı medyaya yansıdı

Hükümetin ABD-Batı ittifakından uzaklaşarak Rusya’nın bölgesel politikalarına yakınlaşmasına yönelik AKP içinde yaşanan gerilim iktidar yanlısı medyaya da yansıdı. 

Hürriyet yazarı Akif Beki’nin AKP Hükümetinin Rusya’nın bölgesel politikalarına yakınlaşmasından duyduğu rahatsızlığı yazmasının ardından, Star yazarı Lütfü Oflaz  “İçimizdeki Amerikalılar AK Parti’de de var” başlığı ile bir yazı kaleme aldı. 

Oflaz yazısında  “AKP’de de ABD yandaşları var; Türkiye yeni bir darbe girişimine uğrayabilir” iddiasında bulundu. Oflaz,“İktidar partisi içinde de muhalefet partileri içinde de Amerikan yandaşları vardır. İktidara yakın medya içinde de muhalefet medyası içinde de Amerikan yandaşları vardır. Bunlar içimizdeki Amerikalılardır. Bunlar içimizdeki etki ajanlarıdır. İçimizdeki etki ajanlarını etkisizleştirmeden, ne Türkiye’nin bağımsız bir ülke olması mümkündür. Ne de Türkiye’nin yeni bir darbe, yeni bir işgal girişimine uğramaması mümkündür” görüşünü savundu. 

Oflaz’ın yazısı akıllara geçtiğimiz günlerde hükümetin Rusya’nın bölgesel politikalarına yakınlaşmasından duyduğu rahatsızlığı yazan Hürriyet yazarı Akif Beki’yi getirdi. 

Beki, “Reina katliamını bak Esad üstlendi” başlıklı yazısında, “Rusya’ya yaslanarak, Şanghay Beşlisi’ne güvenerek AB ve ABD’yle ortaklığımızı bozmayacağız” ifadelerini kullanmıştı. (MEDYA SERVİSİ)
 

www.evrensel.net