'Tutuklu vekillerimize saygı gereği oy kullanmayacacağım'

HDP Milletvekili Kerestecioğlu: Tutuklu vekillerimize duyduğum saygı gereği bu otoriter teklifle ilgili oy kullanmayacağım.

TBMM Genel Kurulu'nda konuşan HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşması için “Demokrasiye veda konuşmasıydı. Hazindi” ifadesini kullandı.

Kerestecioğlu, “Bugün tekçi, militarist, erkek egemen, Türkiye halkının gündemi olmayan, bir kişiyi her türlü yetkiyle başkanlığa taşımayı amaçlayan sistemi kabul etmiyoruz. Bu suça ortak olmayacağız” dedi.

Kerestecioğlu, “Tutuklu vekillerimize duyduğum saygı gereği bu otoriter teklifle ilgili hiçbir aşamada oy kullanmayacağımı ifade etmek isterim. Ayrıca bütün HDP vekillerinin de tutuklu vekillerimize saygı göstererek böyle davranacaklarına inanıyorum” ifadesini kullandı.

“Bu çağrı sadece HDP vekillerine değil demokratik siyasete inancı kalmış olan bütün vekilleredir” diyen Kerestecioğlu, “Bu teklif halkın hiçbir derdine deva olmayacaktır. Deva daha çok demokrasi ve bu teklifin kesinlikle meclisten geçmemesini sağlamaktır” dedi.

Kerestecioğlu'nun konuşması sonrası soru-cevap bölümüne geçildi. (HABER MERKEZİ)

CANLI YAYIN: TBMM'DE GENEL KURUL KONUŞMALARI DEVAM EDİYOR

Son Düzenlenme Tarihi: 10 Ocak 2017 01:51
www.evrensel.net