Kırıklar cezaevinde provokasyon

Kırıklar cezaevinde provokasyon

KIRIKLAR 2 Nolu F Tipi Cezaevi’nde cezaevi idaresinin adli ve siyasi tutukluları birlikte tuttuğu bloklarda, adli tutukluların siyasi tutuklara sözlü ve fiziksel saldırılarda bulunduğu iddia edildi.İzmir’in Buca İlçesi’nde bulunan Kırıklar 2 Nolu F Tipi Cezaevi’nde tutuklu olan oğlu Fehmi Poyraz’ın görüşüne giden an

KIRIKLAR 2 Nolu F Tipi Cezaevi’nde cezaevi idaresinin adli ve siyasi tutukluları birlikte tuttuğu bloklarda, adli tutukluların siyasi tutuklara sözlü ve fiziksel saldırılarda bulunduğu iddia edildi.

İzmir’in Buca İlçesi’nde bulunan Kırıklar 2 Nolu F Tipi Cezaevi’nde tutuklu olan oğlu Fehmi Poyraz’ın görüşüne giden anne Fehime Poyraz, adli ve siyasi tutukluların bir arada tutulduğu blokta adli tutukluların sürekli siyasi tutuklara sözlü ve fiziksel saldırılarda bulunduğunu, gardiyanların buna tepki gösterin oğlu ve diğer siyasi tutuklu arkadaşlarını darp ettiğini iddia etti. Oğlu Fehmi Poyraz’ı önceki gün  ziyaret ettiğini söyleyen Fehime Poyraz, oğlunun yüzünde morluklar ve dudağında yara olduğu gördüğünü söyleyerek, sözlerine şöyle devam etti: “Sorduğumda oğlum adlilerle kavga ettiklerini ve daha önce adli ve siyasi tutuklular arasında sürtüşmeler olduğunu söyledi. Adli tutukluların sözlü ve fiziksel saldırılarına tepki gösterince de koğuşun avlusunda darp edilmişler” dedi.

Kırıklar 2 Nolu F Tipi Cezaevi’nde kalan tutuklular, İHD Genel Merkezi Cezaevi Komisyonu’na gönderdikleri mektupta, adli tutukluların siyasi tutukluların kaldığı bölüme bilinçli ve kasıtlı bir şekilde yerleştirdiğini belirterek cezaevi idaresinin provakasyon çıkarmak istediğini söylemişti. (İZMİR)

www.evrensel.net