Hilafet isteyen okul müdürü açığa alındı

Hilafet isteyen okul müdürü açığa alındı

Nevşehir'de sosyal paylaşım sitesinden laikliği savunanlara hakaret edip hilafetin getirileceğini savunan orta okul müdürü açığa alındı.

Nevşehir’de sosyal paylaşım siteleri üzerinden laikliği savunanlara hakaretlerde bulunan ve hilafeti savunan okul müdürü hakkında soruşturma başlatıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılan şikayetler üzerine Merkez Yunus Emre İmam Hatip Orta Okulu Müdürü İskender Çınar açığa alındı.

Geçen hafta sosyal paylaşımlarında laikliği savunanlara hakaret eden müdüre tepki gösteren Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, bu kişinin açığa alınmasının toplumun yüreğine su serptiğini dile getirdi. Uğur, “Söz konusu müdür yaptıklarının cezasını ödeyecek ve bizim birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır” şeklinde konuştu.

CHP'DEN SUÇ DUYURUSU

Açığa alınan Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu müdürü hakkında CHP İl Başkanlığı da suç duyurusunda bulundu. Nevşehir Valisi İlhami Aktaş'ı ziyaret eden ve soruşturma ile ilgili bilgi alan CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, öğretmenin açığa alındığını söyledi. (DHA)

www.evrensel.net