3.Köprü İstanbul

3.Köprü İstanbul'un yeşilini artıracakmış

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “3. Boğaz köprüsü Türkiye için elzemdir. Türkiye’ye ekonomik bakımdan çok ciddi katkı sağlayacak ve İstanbul’un yeşilini de artıracak” dedi.Bayraktar, Koç Üniversitesi’nde “Dünya Çevre Günü’nde Kentsel Dön&uum

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “3. Boğaz köprüsü Türkiye için elzemdir. Türkiye’ye ekonomik bakımdan çok ciddi katkı sağlayacak ve İstanbul’un yeşilini de artıracak” dedi.

Bayraktar, Koç Üniversitesi’nde “Dünya Çevre Günü’nde Kentsel Dönüşüm ve İstanbul” konulu panelde yaptığı konuşmada, ilginç açıklamalarda bulundu. Panelde, 3. köprünün “İstanbul’un akciğeri olan ormanlarını katledeceği” yönündeki eleştirilere cevap veren Bayraktar, yapılacak köprü inşaatından sonra orman varlığının artacağını iddia etti.

Bayraktar ayrıca şunları ifade etti: “3. Boğaz Köprüsü’nün olumsuzluklarının yanında çok fazla olması gereken tarafı var. O zaman ne yapacağız, büyük şehirlerde durmayacağız. Bu insanlara İstanbul’a gelmeyin diyemeyiz. Başka çaremiz yok. Ağaç konusunda siz ne kadar duyarlıysanız biz de o kadar duyarlıyız ve en az 2 katı ağaç dikeceğiz. Hem Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın bu konuda ciddi duyarlılığı var hem Ulaştırma Bakanlığımızın çok ciddi duyarlılığı var.” (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net