09 Ocak 2017 15:43

Mesele Dergisi matbu yayınına ara verdi

Mesele Kitap Dergisi yayın hayatına bir süre dijital formatta devam edeceğini duyurdu.

Mesele Dergisi matbu yayınına ara verdi

Paylaş

Mesele Kitap Dergisi yayın hayatına bir süre dijital formatta devam edeceğini duyurdu. 10 yıldır matbu yayınlanan dergiden yapılan açıklamada meselesi aynı olanlarla birlikte yürüme çağrısı yapıldı. 

Bianet’te yayınlanan habere göre Mesele bir süre dijital formatta yayınlanacak. 

Mesele Kitap Dergisi Yayın Kurulu mevcut yapısıyla derginin matbu yayınını sürdürmenin mümkün ve uygun olmadığını, bu nedenle matbu yayına ara verdiklerini duyurdu.

120’inci sayısıyla birlikte 10 yılı geride bırakacak olan Mesele’den yapılan açıklamada, aylık matbu yayınları sürdürmenin zorlukları ve bundan sonraki yayına dair bir çağrı yer aldı; 

‘SAHİCİ BİR YAYIN, ALTERNATİF YENİ BİR YAŞAMIN ÖRGÜTLENMESİDİR’

“Aylık matbu dergi yayınlamak bir yanıyla dijital yayıncılıkla rekabet, güncel olanı yakalayamama ihtimali fakat diğer yanıyla da bir ay sonrayı görmeyi başarabilmek demek. Ekonomik zorlukları ve dağıtım sorunlarını saymasak bile, bunlar başlı başına alt edilmesi gereken güçlüklerden birkaçı.

“Türkiye Mesele’sine bakarsak, derginin bundan sonraki yaşamının nasıl ve hangi istikamette ilerlemesi gerektiğine sadece bu dergiyi çıkartanların yanıt vermesi eksik olacak. Bu nedenle birçok okuyucumuzla, çevre ve platformla kitap, kültür ve politika için birlikte neyi, nasıl yapacağımızı konuşmak ve birarada bir faaliyetin imkanlarını arayarak, birlikte yürümek istiyoruz.

“...10 yılın ardından yapısı güçlendirilmiş bir Mesele Kitap, Kültür, Politika Dergisi için, burjuva düzeninin karşısında meseleleri aynı olanları birlikte yürümeye, ortak hareket etmeye ve ortak eyleme çağırıyoruz.

“Sahici bir yayın, kulvarı ne olursa olsun aynı zamanda alternatif yeni bir yaşamın örgütlenmesidir…” (KÜLTÜR SERVİSİ)

Mesele dergisinin dijital formatını  http://mesele121.org/ adresinden takip edebilirsiniz.
 

ÖNCEKİ HABER

Üniversitelileri taşıyan otobüs Uludağ yolunda kara saplandı

SONRAKİ HABER

Sennur Sezer’in yaşamı tiyatro sahnesinde: Bir Şiirdir Sennur Sezer

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa