Türkiye’nin pek çok ilinde yarın eğitime ara verildi

Türkiye’nin pek çok ilinde yarın eğitime ara verildi

Türkiye’nin pek çok ilinden okullara kar tatili haberleri geliyor. İşte yarın okulların tatil olduğu iller. 

Yozgat Valiliği, merkez ve 11 ilçesinde ilk, orta, lise ve dengi okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiğini açıkladı. Valilik, kamuda çalışan hamile ve engelli personelin de bir gün süreyle idari izinli sayılacağı bildirildi.

Çorum’da da etkili kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile İskilip, Ortaköy ve Mecitözü ilçelerinde yarın için okullar tatil edildi.

Bir kar tatili haberi de Amasya, Manisa ve Balıkesir’den geldi. 

Amasya’da kar yağışının gün boyu devam etmesi sonrasında Valilik tarafından il genelindeki okulların yarın tatil edildiği duyuruldu. 

BALIKESİR’DE 12 İLÇEDE TATİL

Balıkesir’in 12 ilçesinde de okullar tamamen, 7 ilçesinde ise sadece taşımalı sistemde öğrenim gören öğrenciler için yarın için 1 gün süreyle kar tatili verildi. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan, engelli ve hamile personel idari izinli sayılacağı bildirildi.

Balıkesir Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Olumsuz hava şartları nedeniyle Susurluk, İvrindi, Sındırgı, Savaştepe, Gönen, Bandırma, Erdek, Manyas, Kepsut, Dursunbey, Marmara ve Balya ilçelerinde, ilkokul, ortaokul ve liselerde 09 Ocak Pazartesi günü eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir. Edremit, Burhaniye, Gömeç, Havran, Altıeylül, Bigadiç ve Karesi ilçelerinde de 9 Ocak Pazartesi günü taşımalı eğitim gören öğrenciler için eğitim 1 gün tatil edilmiştir. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan, engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır" denildi. 

MANİSA’NIN GÖRDES İLÇESİNDE OKUL TATİLİ

Manisa’nın hafta sonu etkisi gösteren kar yağışı nedeniyle Gördes ilçesindeki tüm okullar, Yunusemre, Selendi, Akhisar, Şehzadeler, Turgutlu, Kırkağaç, Soma ve Salihli ilçelerinde ise taşımalı eğitim gören okullarda eğitime yarın için bir gün ara verildi.

Manisa Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, Gördes İlçesi'ndeki tüm okullar, Yunusemre, Selendi, Akhisar, Şehzadeler, Turgutlu, Kırkağaç, Soma ve Salihli ilçelerinde ise taşımalı eğitim alan kırsal mahallelerdeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerine bir günlük tatil verildi. Saruhanlı, Gölmarmara, Sarıgöl, Alaşehir, Köprübaşı, Kula, Ahmetli ve Demirci ilçelerindeki okullarda ise eğitime devam edeceği bildirildi. (HABER MERKEZİ)

 


 

Son Düzenlenme Tarihi: 08 Ocak 2017 19:27
www.evrensel.net