Nilüfer Belediyesi sokak hayvanlarına mama dağıttı 

Nilüfer Belediyesi sokak hayvanlarına mama dağıttı 

Nilüfer Belediyesi, yoğun kar yağışından etkilenen sokak hayvanları için gönüllülerle birlikte mama dağıttı.

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Dış Sunum Hizmetleri birimi, Kihayko Bursa, Marmarafed ve Bursa Hayvan Hakları Dayanışma Platformu temsilcileri ile birlikte Nilüfer'in kırsal bölgelerinde bulunan hayvanlara 400 kilogram mama dağıttı.  

‘KIŞ BOYUNCA SOKAK HAYVANLARINI YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ’

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Fikriye Eker, “Bölgemizdeki kedi evleri ve beslenme odaklarımıza günde ortalama 300 kilogram mama dağıtıyoruz. Zor durumdaki hasta ve yaralı hayvanlarımızı da kaloriferli bakımevimizde rehabilite ediyoruz” dedi.

‘YARDIMA MUHTAÇ SOKAK HAYVANLARINI BİZE BİLDİRSİNLER’

Eker, “Geçici bakımevimizde kafeslerimiz dış kısım ve kaloriferli iç kısım olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Zor durumdaki sokak hayvanlarımızı burada tedavi altına alarak hayata bağlanmalarını sağlıyoruz. Ekiplerimiz, sokak hayvanlarının her zaman yanlarında olmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Fikriye Eker tüm vatandaşlara, yardıma muhtaç bir can gördüklerinde 444 16 03 nolu telefonu arayarak bildirmeleri çağrısında bulundu. (Bursa/EVRENSEL)

www.evrensel.net