Kadınlar: Can güvenliğimizin olmadığı otobüsler istemiyoruz

Kadınlar: Can güvenliğimizin olmadığı otobüsler istemiyoruz

Ankara Kadın Platformu, Özel Halk Otobüsü'nde bir kadına tecavüz edilmesini protesto etti.

Ankara'da bir Özel Halk Otobüsü'nde otobüs şoförünün bir kadına tecavüz etmesi olayı Ankara Kadın Platformu tarafından prptesto edildi.  Kadınlar, “Can güvenliğimizin olmadığı otobüsler, parklar, sokaklar, hayatlar istemiyoruz” dedi. 

Konur Sokak'ta yapılan basın açıklamasını okuyan Ankara Kadın Platformu üyesi Sevim Koçak, “Şort giydiğimiz için otobüste, şort giydiğimiz için parkta şiddete uğruyoruz. Barış, eşitlik, özgürlük ve yaşam biçimi olarak laiklik dediğimiz için göz altına alınıyoruz. Yaşadığımız ülke böyle” dedi. Kadınların böyle bir ülke istemediklerini vurgulayan Koçak, “ Can güvenliğinin olmadığı otobüsler, parklar, sokaklar  istemiyoruz. Bedenimize, kimliğimize, emeğimize yönelik her tehdit, saldırı, şiddet karşısında kadınlar artık susmuyoruz” diye vurguladı. (Ankara/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 08 Ocak 2017 16:39
www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.