BES Antep şubesi: Cadı avı sürüyor!

BES Antep şubesi: Cadı avı sürüyor!

BES Antep Şube yöneticileri ihraç edilen arkadaşlarıyla birlikte basın açıklaması yaparak hukuksuzluğa tepki gösterdi.

Son yayınlanan KHK’ler kapsamında Gaziantep İşkur İl Müdürlüğü’nde görevli, Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyesi 7 kişi ihraç edildi. İhraç edilen arkadaşlarıyla birlikte basın açıklaması yaparak tepkilerini dile getiren BES Antep Şube yöneticileri “Hükümet OHAL kanunları ile onbinlerce kamu görevlisini ihraç ederek cadı avına devam etmektedir.” dedi.

BES Antep Şube binasında yapılan açıklamayı Şube Yönetim Kurulu adına Mikdat Kurt okudu. 15 Temmuz’dan bu yana, “darbeyle mücadele” adı altında çok sayıda kamu emekçisinin haklarında hiçbir idari ve adli soruşturma olmamasına rağmen ihraç edildiklerini hatırlatan Kurt açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Yıllardır darbe ve darbecilere karşı mücadele eden emek, demokrasi, barış ve bir arada yaşam mücadelesi yürüten kamu emekçileri, sistem tarafından hedef haline getirilmiştir. Rejim değişikliği, anayasa, referandum sürecine gidilen bir dönemde yapılan hukuksuzluklar sistemin tüm muhaliflerini hedefine almış, 15 Temmuz darbe girişimi sivil bir darbeye dönüştürülerek, toplum sindirilerek dizayn edilmeye ve korku toplumu yaratılmaya çalışılmaktadır.”

Gaziantep İşkur İl Müdürlüğü’nde görevliyken son yayınlanan KHK ile ihraç edilen 1’i şube yöneticisi, 2’si işyeri temsilcisi 7 kamu emekçisi ile dayanışma içerisinde olacaklarını söyleyen Kurt, “Kamu emekçisi arkadaşlar ve kamuoyu bilmelidir ki KESK ve BES olarak üyelerimizle maddi ve manevi dayanışmamız devam edecektir, üyelerimizi yalnız bırakmayacağız. Bu haksız, hukuksuz saldırılar bizi yıldıramayacak, hak arama noktasında haklı mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz. Demokrasi ve hukuk devleti, işlevlik kazanıncaya kadar emek ve barış mücadelemiz devam edecektir” dedi. (Antep/EVRENSEL)

www.evrensel.net