07 Ocak 2017 18:59

Adana Baro Başkanı Küçük, Göktepe'yi unutmadı

Adana Baro Başkanı Avukat Veli Küçük, Metin Göktepe'yi katledilişinin 21. yılında andı.

Adana Baro Başkanı Küçük, Göktepe'yi unutmadı

Paylaş

Adana Baro Başkanı Avukat Veli Küçük, polis tarafından gözaltında katledilen Muhabirimiz Metin Göktepe'yi 21. ölüm yıl dönümünde unutmadı.

Av. Küçük, yaptığı yazılı açıklamada, gazetecilik mesleğinin başında bir insanın katledilmesinin acısının hala tazeliğini koruduğunu belirtti. Türkiye'de, hukuk ve insanlık dışı uygulamaların son bulmasını diledi.

Son günlerde sosyal paylaşımları ve yaptığı haberler nedeniyle tutuklanan gazeteci Ahmet Şık’ın da yaşadıklarına işaret eden Av. Küçük,  "Silivri Cezaevinde tek kişilik hücrede tecrit koşullarında tek başına tutulmakta olup, avukatlarıyla haftada bir defa ve bir saat sınırlaması ile görüşmektedir. Tutuklandığından beri ilk defa dün 05.01.2017 tarihinde kendisiyle görüşmeyi başarabilen avukatı Tora Pekin’in baromuza verdiği bilgiye göre; radyo televizyon ve gazete gibi temel insani ihtiyaçları karşılanmadığı için Türkiye ve dünyadaki gelişmeler hususunda da bilgi alamamaktadır. Öyle ki yılbaşında yaşanan Reina katliamı da dahil güncel gelişmeleri avukatlarından öğrenmiştir. Yapılan tecrit, kötü muamele ve işkence insanlık suçudur” dedi.

Av. Küçük, sözlerini şöyle tamamladı:
“Ölümünün, 21.yıldönümünde Metin Göktepe'yi rahmet ile anıyoruz. Ülkemizde farklı düşünen, muhalif tavır ve yapıda olan gazeteci, yazar ve aydınların sonu maalesef hep aynı oldu. Umarız, tutuklu gazeteciler görüş ve düşüncelerinden dolayı aynı durumları yaşamazlar.” (Adana/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

İHD'den 'OHAL'e hayır' eylemi

SONRAKİ HABER

Sri Lanka Sağlık Bakanlığı ölü sayısını 253 olarak düzeltti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa